Pierścień Księżnej Anny

Zderzenie odległych światów


Reż. Maria Kaniewska, Prod. Polska 1970, ©WFDiF

Cena 14.92zł
Czas trwania 99 min.
Zobacz film
A
A
A
 
 

Akcja filmu rozgrywa się w małej miejscowości przy zamku krzyżackim, gdzie trzech chłopców - Franek, Andrzej i Jacek, młodzi majsterkowicze, przerabiają stary samochód na niezwykły wehikuł czasu o nazwie "Pyrkawka super". Inspirację czerpią z lektury "Krzyżaków" oraz obserwacji prowadzonych prac archeologicznych przy zamku.
Podczas wycieczki do ruin zamku, chłopcy nieoczekiwanie trafiają do roku 1406, tego samego zamku, w którym żyją prawdziwi Krzyżacy. W średniowiecznej scenerii zderzają się z odmienną mentalnością i językiem ludzi tamtego czasu, co rodzi wiele komicznych sytuacji. Posługując się "przywiezionymi" ze sobą gadżetami z XX wieku, takimi jak telefon, sprzęt do ping ponga czy samochód, chłopcy zarówno przerażają, jak i rozbawiają mieszkańców średniowiecznego świata.
Akcja filmu, reżyserowanego przez Marię Kaniewską, rozwija się dynamicznie, pełna jest nieoczekiwanych zwrotów i napięcia. Chłopcy udzielają pomocy księciu Januszowi Mazowieckiemu w walce z zakonem krzyżackim, wykorzystując nowoczesne technologie do swoich celów. Spontaniczność dziecięcych aktorów oraz urokliwa sceneria średniowiecznego zamku tworzą przyjemną atmosferę, a reżyserka Maria Kaniewska, znana z innych filmów dla młodej widowni, wnosi do produkcji swoje doświadczenie i talent w tworzeniu barwnych opowieści dla dzieci i młodzieży.
Na podstawie opisu z FilmPolski.pl
 
Wypożyczając ten film wspierasz działalność ewangelizacyjną Chrześcijańskiego Centrum Kultury Maryi Królowej (chckmk.org) polegającą na wspieraniu kultury opartej o katolickie wartości.