Ojciec Pio

Film o Ojcu Pio pokazujący go jako człowieka, na początku drogi do świętości...


(Padre Pio) Reż. Abel Ferrara, Prod. Niemcy/Włochy/Wielka Brytania/USA 2022, Polski lektor lub napisy

Cena 14.99zł
Czas trwania 100 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

I wojna światowa dobiegła końca, a włoscy żołnierze wracają do ubogiej wioski rządzonej przez bogatych ziemskich właścicieli. W tych pełnych zwątpienia i niepokoju czasach Ojciec Pio zmaga się z własnymi demonami. Gdy pierwsze wolne wybory we Włoszech grożą wybuchem rewolucji, duchowny musi znaleźć siłę, by wbrew swym udrękom nie dopuścić do rozlewu krwi i poprowadzić swoich wiernych do wolności.

W filmie w dosyć oryginalny i nietypowy sposób przedstawiono życie świętego w kontekście jego drogi duchowej, cierpienie, przez które przeszedł, okoliczności, w jakich otrzymał stygmaty, kilkakrotne nękania przez diabła. Historycznym tłem filmu jest  pierwsza wojna światowa i zawiłości społeczno-polityczne w San Giovanni Rotondo. W takich też realiach reżyser przedstawił Ojca Pio w jego relacji do społeczności San Giovani Rotondo, gdzie przebywał i z którą był związany.

Shia LaBeouf, który wcielił się w postać świętego, podczas przygotowań do roli Ojca Pio regularnie odwiedzał klasztor kapucynów w Solvang w Kalifornii. Podkreśla, że gra w filmie o świętym zmieniła jego życie, w którym „długo doświadczał nieuporządkowanej wolności, anarchii”.
Podczas realizacji filmu LaBeouf w wyniku przeżyć duchowych przeszedł na katolicyzm. W jednym z wywiadów powiedział, że jest właśnie w trakcie przygotowań do bierzmowania.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową recenzją tego filmu na: www.kulturadobra.pl/ojciec-pio/