7 kilometrów od Jerozolimy

Tajemnica. Wyprawa. Spotkanie. Film zachęca do przyjrzenia się kondycji duchowej współczesnego człowieka.


(7 km da Gerusalemme), reż. Claudio Malaponti, prod. Włochy 2007, polski lektor lub napisy

Cena 9.15zł
Czas trwania 111 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

"7 kilometrów od Jerozolimy" to film religijny, który zachęca do przyjrzenia się kondycji duchowej współczesnego człowieka, do rozważań nad sensem ludzkiej egzystencji oraz nad własnym życiem wewnętrznym.

W największym skrócie film "7 kilometrów od Jerozolimy" opowiada o spotkaniu człowieka z Jezusem. Film nie przenosi nas jednak w zamierzchłe czasy, nie pokazuje spotkań Zbawiciela z pierwszymi uczniami - nie jest to typowe kino biblijne.

Filmowa historia rozgrywa się współcześnie i została stworzona w oparciu o pierwowzór literacki o tym samym tytule.

 

Przedstawia historię reprezentanta "naszych czasów", wykształconego i dobrze usytuowanego czterdziestolatka, mediolańczyka, Alessandro Forte. Jest on człowiekiem miłym i uczciwym, dosyć wrażliwym. To spec od reklamy, który opracowuje pomysłowe strategie promocji przedsiębiorstw. Mężczyzna jest nastawiony na realizację własnych zamierzeń i stawia wysoko poprzeczkę profesjonalnych wymagań. Z czasem objawia swoją arogancję, a nawet ukryte okrucieństwo.

 

Bohater filmu boleśnie odczuwa jednak ścieranie się osobistych zamierzeń z powinnościami płynącymi z miłości do najbliższych. Jego ambicje, same w sobie słuszne i cenne, zamieniają się niepostrzeżenie w zwykły egoizm, ukryty pod płaszczem walki o ocalenie szczytnych ideałów i własnej wartości.

"7 kilometrów od Jerozolimy" ukazuje zagubienie człowieka, nawet tego wrażliwego i uczciwego, który nie zawsze potrafi stawić czoła wyzwaniom i oprzeć się pokusom, podejmując właściwe wybory życiowe. Często przegrywa on w tej walce, kładąc na ołtarzu ambicji to, co najcenniejsze: więzi z najbliższymi, radość życia i tworzenia.