Nudne filmiki o narkotykach

Pomoc dydaktyczna dla nauczycieli i liderów młodzieżowych
Autorzy: Leszek Korzeniecki / Jakub Herok (Clay Qb)

Cena 30.00zł
Czas trwania 60 min.
Zobacz film
Zobacz trailer
A
A
A
 
 

Nudne filmiki o narkotykach to projekt skierowany do młodzieży. Został on zrealizowany w myśl zasady „bawi i uczy”. Współczesna młodzież żyje w świecie natłoku przekazu multimedialnego, co sprawia, że coraz trudniej jest zdobyć uwagę młodych ludzi, gdy chce się im przekazać poważne treści. Postanowiliśmy zmierzyć się z tymi problemami komunikacyjnymi poprzez stworzenie serii krótkich, zabawnych filmów, które w sposób jasny, zwięzły i ciekawy ukazują fakty dotyczące zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych i konsekwencjami takiego postępowania. Film został tak skonstruowany, by być dobrą podstawą do dyskusji z młodzieżą w szkole.

 

Leszek Korzeniecki – twórca Nudnych filmików o narkotykach. Jako nastolatek popadł w problemy związane z ekstremalnie autodestrukcyjnym stylem życia, w którym były obecne alkohol i narkotyki. W 1992 r. doświadczył głębokiej przemiany, a 9 lat później rozpoczął działalność antynarkotykową w polskich szkołach. Przy tworzeniu filmu korzystał z kilkunastu lat doświadczenia przy prowadzeniu spotkań dla 250 tys. uczniów w polskich szkołach.

  

Jakub Herok (Clay Qb) – producent filmowy. Twórca między innymi serii krótkometrażowych filmów Głupi Mądry Film i Stopstart. 

  

Tytuły poszczególnych odcinków: 
Uzależnienie -  10 min.
Pole minowe -   8 min.
Trawa -   11 min.
Amfetamina -  12 min.
Dopalacze -   11 min. 
Sztuka wyboru  - 15 min.